Fassaaditööd – Krohvfassaadid – Fassaadide krohvimine

 

Krohvfassaadide puhul liigitatakse fassaadid reeglina kaheks: õhekrohvfassaadid ja raskekrohvfassaadid.

Õhekrohv paigaldatakse fassaadile või soojustusplaatidele õhukese kihina, krohvikulu ca 5-7 kg/m2 peale. Põhiline viimistlusmaterjal, mis tänasel päeval õhekrohv fassaadidel kasutatakse, on silikoonkrohv. Silikoonkrohv on meie põhjamaisesse kliimasse ideaalne viimistlusmaterjal. Ta on vastupidav meie kliimale ja selle muutustele, ta on vetthülgav ja isepuhastuv, sest vihmaga tekib fassaadipinnale pärliefekt, mis peseb fassaadilt mustuse maha. Silikoonkrohv on ka auru läbilaskva võimega, mis tagab ka fassaadi hingavuse. Seetõttu meie kindel soovitus Eesti kliimas oleks silikoonkrohv. Silikoonkrohvile tuleb kindlasti alla teha ka võrguga armeeringi, et aluspinnad oleksid vastupidavad ning sirged. Viimistluskihile annabki tema tugevuse suuresti aluspind.

Teine levinud krohvfassaadide süsteem on raskekrohv. Raskekrohvi, nagu nimigi ütleb, paigaldatakse seinapaksema kihina. Levinuim raskekrohvi materjal, mis Eestis hoonetel kasutatakse, on lubitsementkrohv, autentsetel hoonetel, nagu näiteks Vanalinna või Kadrioru milööväärtuslikud piirkonnad, kasutatakse tihti krohvina ka puhast lubikrohvi. Kui õhekrohvi paksus seinas on ca 3-4mm, siis raskekrohvi paigaldatakse seina 2-3cm. Ühe sentimeetri kihi raskuseks loetakse ca 14kg/m2, seega, kui paigaldada fassaadile 3cm paksune krohvikiht, siis viimistluskihi raskuseks on ca 42kg/m2.

Lubikrohvi kasutatakse enamasti vanadel ja miljööväärtuslikel kivimajadel, kuid samas ka puitmajadel. Tihti on näiliselt kivimaja puhul tegemist hoopis palkmajaga, sest palgi peale on vanal ajal paigaldatud tep-plaat ning seejärel krohv. Tänasel päeval soojustatakse puitmajad enamasti kivivillaga, harvem ka roomatiga, ning seejärel krohvitakse. Krohvi paremaks sidumiseks kasutatakse raabitsvõrku.

Lõppviimistlusena värvitakse fassaad kas silikaatvärvi või lubivärviga.

Juhul, kui soojustamist ja krohvimist vajab paneelmaja, puitmaja või kivimaja, olenemata, kas tegemist on tänapäevase õhekrohvi, vanaaegse raskekrohvi või hoopiski kirjukivikrohviga, pöördu oma küsimustega julgelt meie poole. Katsume sulle hüva nõu anda ning soovi korral teha ka omapoolse kalkulatsiooni.

Invalid Displayed Gallery