FASSAADITÖÖD

FASSAADITÖÖD USALDA PROFESSIONAALILE! KÜSI PAKKUMIST ESTLANDER GRUPILT

Fassaad on maja nägu! Seetõttu tuleks fassaaditööd usaldada professionaalidele.

Fassaadide ehitamisel on reeglina 2 eesmärki: esimene on maja soojustamine, teine aga majale uue näo andmine,
mille läbi kaitstakse hoonet ka lagunemise eest.

Korralikult renoveeritud välisfassaad tagab hoone pika ea ja hea soojapidavuse aastateks.

Fassaaditööd ei ole loterii. Võimalike probleemide vältimiseks tulevikus, soovitame valida pikema ajalooga teenusepakkuja. Professionaalne fassaadipaigaldaja omab kvalifitseeritud tööjõudu ja on alati kursis uute tehnoloogiatega fassaadiehituse valdkonnas.

FASSAADITÖÖD, MIDA TEOSTAME

FASSAADIDE KROHVIMINE

Krohvfassaadide puhul liigitatakse fassaadid reeglina kaheks: õhekrohvfassaadid ja raskekrohvfassaadid.

Õhekrohv paigaldatakse fassaadile või soojustusplaatidele õhukese kihina, krohvikulu ca 5-7 kg/m2 peale. Põhiline viimistlusmaterjal, mis tänasel päeval õhekrohv fassaadidel kasutatakse, on silikoonkrohv. Silikoonkrohv on meie põhjamaisesse kliimasse ideaalne viimistlusmaterjal. Ta on vastupidav meie kliimale ja selle muutustele, ta on vetthülgav ja isepuhastuv, sest vihmaga tekib fassaadipinnale pärliefekt, mis peseb fassaadilt mustuse maha. Silikoonkrohv on ka auru läbilaskva võimega, mis tagab ka fassaadi hingavuse. Seetõttu meie kindel soovitus Eesti kliimas oleks silikoonkrohv. Silikoonkrohvile tuleb kindlasti alla teha ka võrguga armeeringi, et aluspinnad oleksid vastupidavad ning sirged. Viimistluskihile annabki tema tugevuse suuresti aluspind.

Teine levinud krohvfassaadide süsteem on raskekrohv. Raskekrohvi, nagu nimigi ütleb, paigaldatakse seinapaksema kihina. Levinuim raskekrohvi materjal, mis Eestis hoonetel kasutatakse, on lubitsementkrohv, autentsetel hoonetel, nagu näiteks Vanalinna või Kadrioru milööväärtuslikud piirkonnad, kasutatakse tihti krohvina ka puhast lubikrohvi. Kui õhekrohvi paksus seinas on ca 3-4mm, siis raskekrohvi paigaldatakse seina 2-3cm. Ühe sentimeetri kihi raskuseks loetakse ca 14kg/m2, seega, kui paigaldada fassaadile 3cm paksune krohvikiht, siis viimistluskihi raskuseks on ca 42kg/m2.

Lubikrohvi kasutatakse enamasti vanadel ja miljööväärtuslikel kivimajadel, kuid samas ka puitmajadel. Tihti on näiliselt kivimaja puhul tegemist hoopis palkmajaga, sest palgi peale on vanal ajal paigaldatud tep-plaat ning seejärel krohv. Tänasel päeval soojustatakse puitmajad enamasti kivivillaga, harvem ka roomatiga, ning seejärel krohvitakse. Krohvi paremaks sidumiseks kasutatakse raabitsvõrku.

Lõppviimistlusena värvitakse fassaad kas silikaatvärvi või lubivärviga.

Juhul, kui soojustamist ja krohvimist vajab paneelmaja, puitmaja või kivimaja, olenemata, kas tegemist on tänapäevase õhekrohvi, vanaaegse raskekrohvi või hoopiski kirjukivikrohviga, pöördu oma küsimustega julgelt meie poole. Katsume sulle hüva nõu anda ning soovi korral teha ka omapoolse kalkulatsiooni.

PUITFASSAAD KORDA ESTLANDER GRUPI ABIGA!

Estlander Grupp OÜ on puitfassaade ehitanud aastast 2007, sellega ajaga oleme jõudnud renoveerida kümneid puitmaju. Seetõttu oleme suure tõenäosusega kokku puutunud kõikvõimalike probleemidega, mis võivad puitmaja fassaadi avades välja tulla.

Klient saab olemasolevatest voodrilauaprofiilidest välja valida täpselt sellise profiiliga voodrilauad, nagu nad seda ise soovivad.

Erinevad mõõdud, mustrid, sammud, värvid võimaldavad pakkuda visuaalselt väga erinevaid lahendusi puitfassaadile.

Lisaks kaunile välisilmele on puitfassaadi renoveerimise puhul oluline ka vajaliku soojapidavuse saavutamine. Soojustades oma hoonet nõuetekohaselt, hoiate aastatega kokku märksimisväärse summa küttearvetelt.

Puitfassaad on kapriisne ja selle renoveerimisel ei piisa alati voodrilaua väljavahetusest vaid tihti tuleb asendada ka aluskonstruktsiooni või palki, mis on juba keerukam töö ja nõuab kõrgemat professionaalsust.
Üldiselt soovitame fassaaditööde planeerimisel kaaluda ka võimalust uue soojustuse paigaldamiseks.

Täpse hinnapakkumise koostamiseks saadab Estlander Grupp objektile oma objektijuhid, kes tutvuvad objetki eripärade ja kliendi ootustega. Esmase hinnapakkumise on võimalik teha ka olemasoleva ehitusprojekti põhjal.

MILLAL TEOSTADA FASSAADITÖÖD KIVIPURUPLAADIGA?

Alternatiivina puit- ning krohvfassaadidele on võimalik oma hoone fassaad viimistleda ka näiteks kivipuruplaadiga.

Kasutame oma koostööpartneri StonREXi fassaadiplaate, kelle fassaadiplaatide toormaterjal on tarbijatele teada kvaliteetse ning vastupidavana.

StoneREX fassaadiplaadid sobivab eramajade, kortermajade, ühiskondlike hoonete ning tootmis- ja laohoonete fassaadide ehitamiseks ja renoveerimiseks.
StoneREX fassaadiplaatidega hoonete fassaade kattes on tagatud energiakulude vähenemine, fassaadide ventileeritus ning hoonetesse ei teki liigniiskust ega hallitust. Plaadid on mahukaalult kergemad kui valubetoon või tsementkiudplaatide baasil toodetud fassaadiplaadid, mistõttu sobivad ideaalselt kasutuskohtadesse, kus materjali kaal on oluline.
Võimalik on kombineerida erinevaid värvitoone ning valida on võimalik kas kivipuruga või sileda plaadi vahel.
Seetõttu julgeme soovitada krohv- või puitfassaadile alternatiivina ehitada oma fassaad hoopis fassaadiplaatidest.
Juhul, kui kaalud oma majale paigaldada uut plaatfassaadi, võta meiega kindlasti ühendust, kirjuta meie tagasiside vormile või saada projekt info@estlander.ee.

Vajadusel tuleme kohale ja konsulteerime, projekti puudumisel võime sellegipoolest teostada Sinu fassaadile orienteeruva kalkulatsiooni, seda loomulikult tasuta.

Juhul, kui sul on meile antud teemal mõni küsimus, siis oleme meeleldi valmis su küsimustele vastama. Võta meiega ühendust ja katsume igati abiks olla!