Katusetööd – kas ja millal valida eterniitkatus?

 

Tänapäevane eterniit ei ole enam kaugeltki enam see, mis oli vanal nõukogude ajal. Tänapäevane eterniit on valmistatud loodussõbralikematest materjalidest, kui seda oli varem. Ta on ka asbestivaba.

Eterniidi eeliseks plekk-katuse ees on see, et ta on müravaba. Tugeva vihma ja tormiga ta ei kolise. Kivikatuse ees on eterniidi eeliseks kergem materjal. Ehk siis, kui Tellija ei soovi oma katusele paigaldada plekki, kuid samas kivi jääb katusekonstruktsioonidele liialt raskeks, siis sellisel juhul soovitame paigaldada eterniidi, kuna tänapäevased eterniidid on oluliselt parema väljanägemisega, kui nad olid vanasti.

Eterniitkatuste puhul on Eestis enim leidnud kasutust kaks põhilist profiili:

  1. Balti laine, mille tahvlimõõtudeks on 920x875mm. Sobib ideaalselt kasutamiseks eramajadel, ka uutel ehitatavatel hoonetel.
  2. Klassikaline laine, mida on saadaval kolmes erinevas mõõdus: 1130x1250mm, 1130x1750mm ja 1130x2500mm. Klassikaline laine sobib ideaalselt kasutamiseks korteriühistute katustel, tööstushoonetel, kontorihoonetel, ning miks mitte ka eramajadel.

Tänapäevane eterniit on tulekindel, keskkonnasõbralik, hingav ning ta on ka müravaba.

Juhul, kui soovid oma hoonele paigaldada eterniitkatuse, siis pöördu julgelt meie poole. Teeksime Sulle meeleldi ka omapoolse hinnapakkumise.