Katusetööd

Katusetööd

KATUSTE EHITAMINE JA KATUSETÖÖD AASTAST 2007

Ühed räägivad, et korsten on maja süda, teised jälle, et vundament on maja alus. Meie aga ütleme, et katus on maja pea. Kõigil on kindlasti õigus ja kõik kolm aspekti on kindlasti ka maja hea tervise juures selle alustaladeks.

Väga õige lähenemine on nendel, kes alustavad hoone renoveerimisel katusest. Katuse vahetamisel kindlustate selle, et sademevesi ja tormised ilmad ei kahjusta katuse või kogu hoone aluskonstruktsioone. Seetõttu ongi katusetööd mõistlik planeerida juba varem, enne, kui eelpoolmainitud protsessid jõuavad alata. Tihti on katuse läbijooksudest tingitud kahjustused pöördumatud ning vahetada tuleb välja ka kogu katuse aluskonstruktsioon, mis teeb automaatselt katuse vahetamise oluliselt kulukamaks. Puitmajadel tekitab katusekatte õigeaegne mittevahetamisest tingitud sadevee läbijooksud kahjustusi ka seinakarkassile või majapalgile, mis omakorda tekitab suuremaid niiskuskahjustusi, hallitust ning seente vohamist. Seetõttu õigeaegselt vahetatud, hooldatud või värvitud katus annab mitte ainult katusekonstruktsioonidele vaid ka kogu majale oluliselt pikema eluea.

Katusetööd on meie teenuste hulgas olnud alates ettevõtte loomisest saadik – aastast 2007. Meie poole võid julgesti pöörduda, kui Sul vajab vahetamist katusekate, oled hoopiski otsustanud teostada pööningukorruse laiendamise või ehitad uut maja ja vajad sellele uut katust . Saame Sulle kindlasti abiks olla! Oleme tänaseks päevaks renoveerinud sadu objekte üle Eesti, suure tõenäosusega ei ole ka Sinu mure meile võõras.

Mistahes profiiliga plekk-katus, kivikatus, eterniitkatus või lamekatus – kui üks neist valmistab sulle muret, siis oled täiesti õigel lehel.

KATUSETÖÖD JA -TÜÜBID, MIDA TEOSTAME:

Ehitame ja renoveerimine plekk-katuseid alates 2007 aastast. Omame pikaajalist kogemust plekk-katuste paigaldamisel ja suudame läheneda igale projektile loovalt, pakkudes välja erilahendusi. Üldiselt jagunevad meie poolt pakutavad plekk-katused neljaks erinevaks tüübiks:

VALTSPROFIIL

Plekk-katustest pikima elueaga on valtsprofiilplekk, mis kestab ca 80-90 aastat. Peamine põhjus, miks valtspleki eluiga on pikem, kui teistel katuseprofiilidel, on selle kinnitustehnoloogia, sest valtspleki paanid valtsitakse omavahel kokku ning sellel puuduvad nähtavad kinnituskohad. Valtsplekki kasutatakse peamiselt erinevate miljööväärtuslike hoonete katustel, näiteks kirikud, vanad puitelamud (Tallinnas Kalamajas, Põhja-Tallinnas ja Nõmmel) või vanad kivihooned. Valtsplekki sobib kasutada ka uuema arhitektuuriga hoonetel. Valtsplekil tuleb kasutada tihedamat katuseroovitust kui profiilplekkidel. Katuse põhipinnal võiks olla roovituse samm 200mm arvestatuna ühe roovituse tsentrist teise roovituse tsentrisse. Neelukohad ja räästaservad paigaldatakse täislaudisega. Valtspleki puhul pole hea kasutada polüester-kattematerjaliga plekki.

KLASSIKPROFIIL

Lihtsamate katuselahenduste juures, kus puuduvad neelud, vintskapid, katuseaknad ja muud keerukad elemendid, soovitame kasutada klassikprofiili, kuna klassikprofiili paigaldamise hind on ca 3 korda soodsam, kui käsivaltsil. Juhul, kui tegemist on keerukamate katuselahendustega, soovitame kasutada pigem käsivaltsplekki.

KIVIPROFIIL

Kiviprofiilplekk on välimuselt sarnane kivikatusega, mistõttu on kiviprofiil üks levinumaid katuseprofiile. Kiviprofiilplekki võib kasutada nii eramajadel kui ka suurematel hoonetel. Kiviprofiililplekil on oluline, et katuseroovitus oleks paigaldatud väga täpselt, kuna antud plekil on kindel kinnituskoht.

TRAPETSPROFIILPLEKK

Trapetsprofiil on leidnud rohkem kasutust enamasti korteriühistute ja tööstushoonete katustel, kuna see on lihtsa välimusega ning seda on ka lihtsam paigaldada võrreldes teiste profiilplekkidega. Samas ei keela keegi antud profiili ka eramajadele paigaldamast.
Trapetsprofiilil ei ole roovituse sammu täpsus väga oluline vastupidiselt kiviprofiilile. Nii trapets- kui ka kiviprofiilpleki elueaks, kui katust pidevalt hooldada, võib lugeda ca 30-40 aastat.

KIVIKATUSTE EHITAMINE, RENOVEERIMINE JA PARANDAMINE ALATES 2007 AASTAST.

Oleme tegelenud kivikatuste paigaldusega alates 2007 aastast. Üldiselt pakume kõiki tüüpi kivikatuseid, mida kohalik kliima kannatab. Juhul kui soovitud katusekivisid pole Eestist saada, oleme valmis neid ka muljalt tellima.

Näiteks oleme kliendi soovil toonud materjali ka Belgiast. Kuigi kivikatus on rahaliselt kulukam võrreldes plekk-katuste paigaldusega, võiksite seda siiski kaaluda.

Kivikatus isoleerib väga hästi välised helid, nagu näiteks liiklus, vihm ja rahe, mistõttu on otstarbekas kaaluda kivikatuse paigaldust katus-lagede puhul. Kivikatus on ka väga vastupidav ja korrektselt ja õigesti paigaldades on eluiga vähemalt 60 aastat.

Kivikatuste puhul on ülioluline arvestada katusekonstruktsioonide vastupidavusega. Tuleb arvestada, et olemasolev katusekonstruktsioon või hoone kandevseinad võivad nõuda lisatoestust, kuna algselt ei ole majale mõeldud kivikatust paigaldada.

Kivikatuste puhul tuleb arvestada kindlasti katusekaldega, mis näiteks Est-Stein Luxi puhul on minimaalselt 14 kraadi. Oluline on ka roovituse samm kivikatusel, mis on erinevatel katustel erinev. Roovituse samm tuleb kivikatustel välja arvestada vastavalt katuse viilu pikkusele.

Kivikatuse eeliseks on võrreldes profiilplekiga pikem eluiga ja hea heliisolatsioon.

KATUSETÖÖD – KAS JA MILLAL VALIDA ETERNIITKATUS?

Tänapäevane eterniit ei ole enam kaugeltki enam see, mis oli vanal nõukogude ajal. Tänapäevane eterniit on valmistatud loodussõbralikematest materjalidest, kui seda oli varem. Ta on ka asbestivaba.

Eterniidi eeliseks plekk-katuse ees on see, et ta on müravaba. Tugeva vihma ja tormiga ta ei kolise. Kivikatuse ees on eterniidi eeliseks kergem materjal. Ehk siis, kui Tellija ei soovi oma katusele paigaldada plekki, kuid samas kivi jääb katusekonstruktsioonidele liialt raskeks, siis sellisel juhul soovitame paigaldada eterniidi, kuna tänapäevased eterniidid on oluliselt parema väljanägemisega, kui nad olid vanasti.

Eterniitkatuste puhul on Eestis enim leidnud kasutust kaks põhilist profiili:

Balti laine, mille tahvlimõõtudeks on 920x875mm. Sobib ideaalselt kasutamiseks eramajadel, ka uutel ehitatavatel hoonetel.

Klassikaline laine, mida on saadaval kolmes erinevas mõõdus: 1130x1250mm, 1130x1750mm ja 1130x2500mm. Klassikaline laine sobib ideaalselt kasutamiseks korteriühistute katustel, tööstushoonetel, kontorihoonetel, ning miks mitte ka eramajadel.

Tänapäevane eterniit on tulekindel, keskkonnasõbralik, hingav ning ta on ka müravaba.

Juhul, kui soovid oma hoonele paigaldada eterniitkatuse, siis pöördu julgelt meie poole. Teeksime Sulle meeleldi ka omapoolse hinnapakkumise.

KATUSEALUSE EHK PÖÖNINGUKORRUSE VÄLJAEHITUS TELLI KOGENUD EHITUSFIRMALT!

Tänasel päeval on muutunud populaarseks, eriti Kalamaja ja Põhja-Tallinna piirkonnas, kortermajadel pööningukorrused eluruumideks välja ehitada. Reeglina laienevad pööningukorrusele maja enda elanikud, kes siis soovivad laiendada oma olemasolevaid eluruume või siis arendajad, kes renoveerivad kogu maja, ning saavad selle eest korteriühistu poolt vastutasuks pööningukorruse.

Juhul kui:

  1. Oled korteriühistu, eraisik või arendaja. Otsid ehitajat oma pööningukorruse väljaehitamiseks, fassaadi renoveerimiseks ning muude tööde tegemiseks, mis on sul majaomaniku või ühistuga kokku lepitud.
  2. Oled korteriühistu või eraisik, kes otsib ehitajat, kes pööningukorruse eest teeks su maja korda teeks, siis…

Usume, et saame sulle antud juhtudel kindlasti abiks olla. Võid julgesti selle küsimusega meie poole pöörududa. Saada meile oma projekt või kui projekti veel ei ole, kutsu meid konsultatsioonile. Saame Sulle vajadusel teostada eelkalkulatsiooni, et saaksid aimu projekti kulude kohta.

LAMEKATUSED – PAIGALDUS JA RENOVEERIMINE

Lamekatused kavalifitseeruvad madala kaldega katuste alla. Üldiselt loetakse Eestis lamekatusteks neid katuseid, millel kalle jääb alla 5%.  Kattematerjalina kasutatakse SBS rullmaterjale. Üldiselt domineerib Euroopas just see materjal, mis omab ca 75% turust. Lisaks on võimalik kasutada ka PVC rullmaterjale. Ülejäänud materjalide osakaal on pigem marginaalne. Rullmaterjale kantakse katusele kihtide kaupa ja tavaliselt loetakse optimaalseks kihtide arvuks 1- 2 .

Lamekatused on kasutusel valdavalt magalarajoonides, tootmishoonetel kuid ka eramajade ehituses.

Juhul, kui Sinu lamekatus vajab soojustamist või lihtsalt katmist, siis võta meiega ühendust või saada oma projekt aadressile info@estlander.ee. Teeme Sulle meeleldi hinnapakkumise.

VÕTA ÜHENDUST MEIE OBJEKTIJUHTIDEGA