Kivikatuste ehitamine, renoveerimine ja parandamine alates 2007 aastast.

 

Oleme tegelenud kivikatuste paigaldusega alates 2007 aastast. Üldiselt pakume kõiki tüüpi kivikatuseid, mida kohalik kliima kannatab. Juhul kui soovitud katusekivisid pole Eestist saada, oleme valmis neid ka muljalt tellima.

Näiteks oleme kliendi soovil toonud materjali ka Belgiast. Kuigi kivikatus on rahaliselt kulukam võrreldes plekk-katuste paigaldusega, võiksite seda siiski kaaluda.

Kivikatus isoleerib väga hästi välised helid, nagu näiteks liiklus, vihm ja rahe, mistõttu on otstarbekas kaaluda kivikatuse paigaldust katus-lagede puhul. Kivikatus on ka väga vastupidav ja korrektselt ja õigesti paigaldades on eluiga vähemalt 60 aastat.

Kivikatuste puhul on ülioluline arvestada katusekonstruktsioonide vastupidavusega. Tuleb arvestada, et olemasolev katusekonstruktsioon või hoone kandevseinad võivad nõuda lisatoestust, kuna algselt ei ole majale mõeldud kivikatust paigaldada.

Kivikatuste puhul tuleb arvestada kindlasti katusekaldega, mis näiteks Est-Stein Luxi puhul on minimaalselt 14 kraadi. Oluline on ka roovituse samm kivikatusel, mis on erinevatel katustel erinev. Roovituse samm tuleb kivikatustel välja arvestada vastavalt katuse viilu pikkusele.

Kivikatuse eeliseks on võrreldes profiilplekiga pikem eluiga ja hea heliisolatsioon.

Invalid Displayed Gallery