Katuste ehitamine ja katusetööd aastast 2007

 

Ehitame ja renoveerimine plekk-katuseid alates 2007 aastast. Omame pikaajalist kogemust plekk-katuste paigaldamisel ja suudame läheneda igale projektile loovalt, pakkudes välja erilahendusi. Üldiselt jagunevad meie poolt pakutavad plekk-katused neljaks erinevaks tüübiks:

Valtsprofiil

Plekk-katustest pikima elueaga on valtsprofiilplekk, mis kestab ca 80-90 aastat. Peamine põhjus, miks valtspleki eluiga on pikem, kui teistel katuseprofiilidel, on selle kinnitustehnoloogia, sest valtspleki paanid valtsitakse omavahel kokku ning sellel puuduvad nähtavad kinnituskohad. Valtsplekki kasutatakse peamiselt erinevate miljööväärtuslike hoonete katustel, näiteks kirikud, vanad puitelamud (Tallinnas Kalamajas, Põhja-Tallinnas ja Nõmmel) või vanad kivihooned. Valtsplekki sobib kasutada ka uuema arhitektuuriga hoonetel. Valtsplekil tuleb kasutada tihedamat katuseroovitust kui profiilplekkidel. Katuse põhipinnal võiks olla roovituse samm 200mm arvestatuna ühe roovituse tsentrist teise roovituse tsentrisse. Neelukohad ja räästaservad paigaldatakse täislaudisega. Valtspleki puhul pole hea kasutada polüester-kattematerjaliga plekki.

Klassikprofiil

Lihtsamate katuselahenduste juures, kus puuduvad neelud, vintskapid, katuseaknad ja muud keerukad elemendid, soovitame kasutada klassikprofiili, kuna klassikprofiili paigaldamise hind on ca 3 korda soodsam, kui käsivaltsil. Juhul, kui tegemist on keerukamate katuselahendustega, soovitame kasutada pigem käsivaltsplekki.

Kiviprofiil

Kiviprofiilplekk on välimuselt sarnane kivikatusega, mistõttu on kiviprofiil üks levinumaid katuseprofiile. Kiviprofiilplekki võib kasutada nii eramajadel kui ka suurematel hoonetel. Kiviprofiililplekil on oluline, et katuseroovitus oleks paigaldatud väga täpselt, kuna antud plekil on kindel kinnituskoht.

Trapetsprofiilplekk

Trapetsprofiil on leidnud rohkem kasutust enamasti korteriühistute ja tööstushoonete katustel, kuna see on lihtsa välimusega ning seda on ka lihtsam paigaldada võrreldes teiste profiilplekkidega. Samas ei keela keegi antud profiili ka eramajadele paigaldamast.
Trapetsprofiilil ei ole roovituse sammu täpsus väga oluline vastupidiselt kiviprofiilile. Nii trapets- kui ka kiviprofiilpleki elueaks, kui katust pidevalt hooldada, võib lugeda ca 30-40 aastat.